Wist je dat het heel lekker kan zijn om een goed vullende pasta uit de oven te maken? Het is eigenlijk heel simpel en het maakt een standaard pasta net wat bijzonderder. Deze pasta met gehakt is heerlijk eiwitrijk en het heeft een goede topping van gesmolten kaas. Laat je echter niet misleiden, want het gerecht bevat namelijk ook ontzettend veel groenten wat het een gebalanceerde avondmaaltijd maakt. Ben je benieuwd geworden? Lees dan snel verder!
- Avondmaaltijd
- Bereidingstijd: 50 minuten
- Aantal porties: 4
- Calorieën per portie: 433
Wat heb je nodig voor de pasta met gehakt?
Voor de schotel:
- 300 gram droge penne (bij voorkeur volkoren)
- 300 gram mager rundergehakt
- 2 el olijfolie
- 40 gram geraspte Parmezaan
- 80 gram geraspte mozzarella
- Peper en zout naar smaak
- Verse basilicum, fijngesneden
Voor de tomatensaus:
- 2 blikjes tomatenblokjes
- 3 stengels bleekselderij
- 1/2 courgette
- 1 middelgrote witte ui
- 3 tenen knoflook
- 1 rode paprika
- Een klein scheutje olijfolie
- 1 tl basilicum
- 1 tl oregano
De bereidingswijze
- Allereerst maak je de tomatensaus klaar voor gebruik. Snijd alle groenten fijn en verhit een beetje olie in een pan. Fruit hierin de ui tot deze glazig begint te worden en voeg dan de knoflook toe.
- Voeg na 30 seconden de overige groenten toe en bak deze tot ze zacht beginnen te worden. Schenk dan de tomatenblokjes erbij en roer de basilicum en oregano erdoorheen.
- Breng het langzaam aan de kook en laat het doorpruttelen tot de groenten goed zacht zijn. Daarna pak je de staafmixer en pureer je de saus tot het lekker glad is.
- Vervolgens verhit je 2 el olijfolie in een diepe pan en bak je hierin de gehakt rul.
- Intussen kook je de penne volgens de aanwijzingen op de verpakking. Laat ze daarna goed uitlekken.
- Wanneer het gehakt gaar is, schenk je de pastasaus erbij en roer je alles goed door elkaar. Kruid het bij met peper en zout naar smaak en laat het 5 minuten pruttelen op laag vuur.
- Daarna verhit je de oven voor op 180 graden en vet je lichtjes een ovenschotel in.
- Op de bodem leg je een laag penne en daaroverheen schenk je de pastasaus met het gehakt. Verdeel alles goed zodat de penne goed bedekt zijn.
- Ten slotte besprenkel je de schotel met een mix van geraspte Parmezaan en geraspte mozzarella en zet je de schotel voor 20 tot 25 minuten in de oven of tot de kaas een lekker bruin laagje krijgt. Serveer met de verse basilicum. Eet smakelijk!
De voedingswaarden
Aantal porties: 4
Calorieën per portie: 433
Koolhydraten: 50 gram
Vetten: 15 gram
Eiwitten: 30 gram
Tips voor het maken van de pasta met gehakt uit de oven
- Geen zin om eerst nog een saus te moeten maken? Een kant-en-klare pastasaus uit de supermarkt is ook prima. Kies er dan wel eentje met zoveel mogelijk groenten zodat je voldoende vitamines binnenkrijgt.
- Je kan de pasta schotel prima invriezen, maar ook tot wel 4 dagen in de koelkast bewaren in een afgesloten container.
- Vervang het gehakt door een vleessoort naar keuze als je daar trek in hebt. Denk hierbij aan kalkoengehakt, runderreepjes, vega gehakt of lekkere kipstukjes.
Bekijk ook:
Gebakken paddenstoelen met balsamico azijn