Bereidingstijd:30-60 minuten
Soort gerecht: Soep
Ingrediënten:
- Peper en zout
- 2 blokjes kruiden- of groentebouillon
- Rasp van de schil van een 1/2 citroen
- Takje rozemarijn
- Scheut olijfolie
- 2 uien
- 1 bol knoflook
- 800 gram pastinaken
Voorbereiding
Begin door de oven op 180 graden voor te verwarmen. Pof de knoflook op een rooster (in het midden van de oven) laat de knoflook ongeveer 30 minuten staat. Na 30 minuten is de knoflook geurig en gaar. Laat de knoflook voordat je verder gaat eerst wat afkoelen
Bereidingswijze
Pak een soeppan en verhit een scheut olijfolie. Begin door de uien te schillen en in stukken te snijden. Bak de uien op een laag vuurtje totdat ze goudkleurig zijn. Voeg nu citroenschil en rozemarijn toe aan de pan en laat deze een paar minuten mee smoren. Schil nu de pastinaken en snijd deze in grove stukken. Voeg genoeg water toe (wat ongeveer een liter zal zijn) aan de pan zodat de pastinaken (ruim) onder water staat.
Breng dan het water aan de kook en laat het ongeveer 20 minuten staan totdat de pastinaken gaar is. Pak een mes en snijd de kroon van de knoflook bol af. Haal ongeveer de half van de knoflook uit het schilletje. Voeg dan de bouillonblokjes samen met de knoflook toe aan de soep. Gebruik een staafmixer om de soep te pureren maar zorg er eerst voor dat je de tak rozemarijn verwijdert. Nadat de soep gepureerd is voeg je wat zout en peper toe.
**********************************************************************************
Rucolasoep met walnoten
Bereidingstijd:10-20 minuten
Soort gerecht: Soep
Ingrediënten
- 50-75 gram in stukjes gebroken walnoten
- enkele druppels limoen- of citroensap
- zout en witte peper uit de molen
- 3 el. kook room
- 1 eierdooier
- 2-3 theelepels allesbinder
- 1 dl droge witte wijn, zoals een Pinot Blanc
- 3-4 dl kippenbouillon
- 20 gram boter
- 100 gram verse rucolasla
Bereidingswijze
Begin door de sla eerst in koud water schoon te maken. Zodra de sla schoon is haal je de dikste stelen eruit. Zorg ervoor dat de sla zo droog mogelijk is. Maal, snijd, of hak de sla zo fijn mogelijk (een goede blender of keukenmachine helpt). Gooi de boter in een pan die een dikke bodem heeft. Zorg ervoor dat de pan al warm is voordat je de boter toevoegt.
Wanneer de boter gesmolten is voeg je 2 el water en de sla toe, langzaam roeren. Doe dan de deksel op de pan en zet het op een lage temperatuur. Ongeveer 3 minuutjes zachtjes laten smoren. Na de drie minuten schenk je de wijn en de bouillon in de pan. Laat dit ook weer ongeveer 3 minuten zachtjes koken. Voeg hierna de allesbinder toe en roer alles goed door.
Pak een kommetje en klop de room en de eierdooier los. Roer dat door de rest van de soep. Goed mengen en haal zodra alles goed geroerd is de pan van de warmtebron. Stop echter niet met roeren! Ga nog zeker 20-30 seconden door. Proef de soep en voeg eventueel wat limoen- of citroensap en zout en/of peper toe. Wanner je de soep opdient doe dat dan in voorverwarmde borden of kommen. Om het af te maken strooi je de walnoten over de hete soep.
**********************************************************************************
Soep met gojibessen en shiitakes
Jouw immuunsysteem krijgt een flinke oppepper vanwege de voedingsstoffen die je uit dit gerecht haalt. Erg handig wanneer je bijvoorbeeld niet lekker in order bent. Wanneer je merkt dat je aan het verkouden bent eet dan deze soep om je snel beter te voelen.
Bereidingstijd:Langer dan 2 uur
Soort gerecht: Soep
Ingrediënten
- extra fijngesneden gember en pepers
- 8 teentjes knoflook, fijngesneden
- 2 middelgrote fijngesneden Spaanse pepers (vers)
- 10 cm. gemberwortel, geschild en fijngesneden
- 12 shiitakes, in dunne plakken
- 2 grote uien, gepeld en in ringen
- 3 kippenbouten of drumsticks
- 2 liter kippenbouillon(van bouillonblokjes of zelf gemaakt)
- 5 el gojibessen, gedroogd of vers
- 2 dl. vers gekookt water
- 2 el. gedroogde echinaceawortel
Bereidingswijze
Zet de echinaceawortel in een kom met water en laat deze trekken. Pak een nieuwe kom en doe er koud water in.Laat de gojibessen weken. Zet de gojibessen en echinaceawortel even aan de kant. Pak een grote pan en doe er de kip en de bouillon in.
Leg de Spaanse pepers, gember, shiitakes, en uien rond de stukken kip. Zet dit op laag vuur, ongeveer 1 ½ tot 2 uur zachtjes koken. Wanneer het kippenvlees gaar is valt het vanzelf van het bot af.
Wanneer de kip gaar is zet je de pan van het vuur. Voor je de soep op gaat dienen (ongeveer 5 minuten van te voren) voeg je de fijngesneden knoflook en gojibessen toe. Haal het echinacea-aftreksel door een zeef en mix deze met de soep. Garneren met Spaanse peper en gember. Zeker met noedels erg lekker.
**********************************************************************************
Paprikasoep met ansjovis
Bereidingstijd:20-30 minuten
Soort gerecht: Soep
Ingrediënten
- Parmezaanse kaas voor de garnering
- Allesbinder
- Goede olie
- 2 el room
- 1 theelepel bruine suiker
- Beetje peper melange uit de molen.
- 3 ansjovisfilets op olie met een vork fijngeprakt
- 20 zwarte olijfjes (ontpit)
- 7 dl. heet water
- 1 1/2 visbouillontablet
- 1 klein Spaans pepertje zonder pitjes
- 1 teen knoflook
- 2 sjalotjes, fijngehakt
- 4 rode paprika’s of 2 gele en 2 rode geroosterde paprika’s
Bereidingswijze
Gebruik eerst je verse paprika’ en rooster deze eerst zwart onder de grill,daarna in plastic zak af laten koelen en het vel verwijderen, opensnijden en de pitjes en zaadlijsten eruit halen, en in stukjes snijden. Bak de sjalotjes, knoflook en het pepertje kort aan, voeg er de klein gesneden paprika’s aan toe. Laat dit 10 minuten op een laag pitje sudderen.
Voeg het hete water met de bouillonblokjes toe en laat 10 minuten zacht koken, dat komt de smaak ten goede.Giet de soep door een zeef of in een keukenmachine. Voeg de ansjovis en de olijfjes toe met wat peper uit de molen. Strooi er een beetje Parmezaanse kaas over als garnering
**********************************************************************************
Sla posteleinsoep
Bereidingstijd:Langer dan 1 uur
Soort gerecht: Soep
Ingrediënten
- zout en peper
- 3 el gehakte kervel
- 1 kruidentuiltje
- 4 slaharten
- 50 gr boter
- 1,5 liter kippenbouillon
- 2 takken groene selderij
- 2 uien
- 4 preiwitten
- 200 gr postelein
- 200 gr aardappelen
Bereidingswijze
Begin door de aardappelen te schillen en deze in blokjes te snijden. Maak hierna de postelein schoon.Scheid de bladeren van de takjes en leg deze aan de kant. Maak de uien en de preiwitten schoon, snijd ze daarna in blokjes. Â Breng nu de bouillon aan de kook.
Doe de groente julienne op een laag vuurtje in een hoge kookpot, samen met 30 gram hete boter, en laat ongeveer 5 minuten fruiten. Voeg hierna zout en peper, bouillon, aardappelen, en de posteleintakjes aan toe. Dek de kookpot af en laat ongeveer 45 minuten op een matig vuurtje sudderen. Terwijl dat suddert, kun je de selderstengels schoon maken en fijnhakken. Snij hierna de slaharten in vier stukken.
Spoel deze af onder de kraan en maak ze natuurlijk wel goed droog. Laat de gehakte selderij, postelein bladeren, en slaharten samen 5 minuten op een laag vuurtje in de resterende boter staan. Voeg na 5 minuten het kruidentuiltje, 15 cl water, en peper en zout toe. Laat het dan nog 10 minuten koken op een lage temperatuur. Na 10 minuten haal je het kruidentuiltje uit de mix.
Meng de soep en giet deze in een soepterrine die je eerst met heet water omgespoeld. Voeg de inhoud van de slaharten eraan toe en meng deze door de soep heen. Gooi er iets kervel overheen en genieten maar.
**********************************************************************************
Voor meer informatie en lekkere recepten, neem ook de andere recepten door op de blog. Heb je zelf gezonde soepen? Laat dan zeker een reactie achter!